Borås-Fristad SK

Schack

Resultat Distriktsserien

 

Resultat rond 1, 29 oktober 2017:

       BFSK I      BFSK II       3½ – ½ 
Bord 1:      Anders Mattson      Danny Nguyen       1 – 0
Bord 2:      Max-Olov Johansson      Susanne Nguyen       1 – 0
Bord 3:      Lars-Inge Nilsson      Walter Rieck       1 – 0
Bord 4:      Toni Nikolov      Lars-Gunnar Andréasson       ½ – ½


Resultat rond 2 , 29 oktober 2017: 

       Ulricehamns SK      BFSK I      1 – 3
Bord 1:      Keijo Tuomisto      Anders Mattson       ½ – ½
Bord 2:      Christian Jörgensen      Max-Olov Johansson       ½ – ½
Bord 3:      Kjell Karlsson      Lars-Inge Nilsson       0 – 1
Bord 4:      Gunnar Remar      Toni Nikolov       0 – 1

 

       BFSK II           Vara SS       0 – 4 
Bord 1:      Danny Nguyen      Ingemar Storm      0 – 1
Bord 2:      Susanne Nguyen      Tore Eriksson      0 – 1
Bord 3:      Walter Rieck      Per Gustavsson     0 – 1
Bord 4:      Lars-Gunnar Andréasson      Conny Stensson    0 – 1


Resultat rond 3, 25 november 2017:

       Hova SK      BFSK I      2½ – 1½
Bord 1:      Sten Broddefalk      Anders Mattson       1 – 0
Bord 2:      Reidar Moberg      Bendik Anthonsen      1 – 0
Bord 3:      Leif Colliander      Lars-Inge Nilsson       0 – 1
Bord 4:      Lennart Jansson      Toni Nikolov       ½ – ½

 

       BFSK II           Vänersborg SS       2½ – 1½ 
Bord 1:      Danny Nguyen      Robert Söderberg      0 – 1
Bord 2:      Susanne Nguyen      Mattias Bergman      ½ – ½
Bord 3:      Walter Rieck      Kenneth Frisk      1 – 0
Bord 4:      Lars-Gunnar Andréasson      W.O    1 – 0


Resultat rond 4, 25 november 2017

       BFSK I      SA Mark II      3½ – ½
Bord 1:      Anders Mattson      Kent-Ove Ingvarsson       ½ – ½
Bord 2:      Bendik Anthonsen      Jan Friden       1 – 0
Bord 3:      Lars-Inge Nilsson      Nils Johansson       1 – 0
Bord 4:      Toni Nikolov      Ingemar Linder       1 – 0

 

       BFSK II           Falköping SS       1½ – 2½ 
Bord 1:      Danny Nguyen      Mikael Ljunggren      0 – 1
Bord 2:      Susanne Nguyen      Daniel Wilhelmsson     ½ – ½
Bord 3:      Walter Rieck      Gustav Gyllenhammar    ½ – ½
Bord 4:      Lars-Gunnar Andréasson      Malte Svensson  ½ – ½


Resultat rond 5, 10 februari 2018

       BFSK I      Tanum SS  0 – 4
Bord 1:      Bendik Anthonsen      Holger Blauhut       0 – 1
Bord 2:      Lars-Inge Nilsson      Jarl Edgren       0 – 1
Bord 3:      Danny Nguyen      Christian Carlsson       0 – 1
Bord 4:      Susanne Nguyen      George Ang       0 – 1

 

       Uddevalla SS           BFSK II   1 – 2 
Bord 1:      Kjell Stolpe      Filip Nikolov     0 – 1
Bord 2:      Sam Ibrahem      Rickard Lagård  1 – 0
Bord 3:      Anders Kockum      Lars-Gunnar Andréasson  0 – 1
Bord 4:      W.O      W.O  -------


Resultat rond 6, 10 februari 2018

       Skara SS IV      BFSK I  2 – 1
Bord 1:      Jesper Hansen      Bendik Anthonsen       ½ – ½
Bord 2:      Jonathan Hansen      Lars-Inge Nilsson  ½ – ½
Bord 3:      Lucas Cederqvist      Danny Nguyen       1 – 0
Bord 4:      W.O      W.O       ----------

 

       Alingsås SS III          BFSK II   1 – 2 
Bord 1:      Gunnar Karlsson      Susanne Nguyen  ½ – ½
Bord 2:      Linus Nowén      Filip Nikolov  1 – 0
Bord 3:      Hasse Hasselhuhn      Rickard Lagård  ½ – ½
Bord 4:      Halvard Nowén      Lars-Gunnar Andréasson  ½ – ½


För hela distriktets resultat KLICKA HÄR.


25 feb 2017:Distriktsserien 2016/2017
Denna hemsida är byggd med N.nu - prova gratis du med.(info & kontakt)